Dzień Bezpieczeństwa dla najmłodszych…

Dzień Bezpieczeństwa dla najmłodszych…

W związku z realizacją projektu Bezpieczna i przyjazna szkoła przez Stowarzyszenie na Rzecz Szkoły w Lubiewie „Szkoła z pomysłem” – 30 września 2015 r. zorganizowano pierwszy z cyklu zaplanowanych działań – Dzień Bezpieczeństwa dla najmłodszych wychowanków Szkoły Podstawowej w Lubiewie oraz Szkoły Filialnej w Suchej.

Dzieci miały okazję zwiedzić Ochotniczą Straż Pożarną w Lubiewie. Po przybyciu na miejsce, grupy dzieci serdecznie witali Panowie Strażacy – Łukasz Kozielecki, Łukasz Karwasz oraz Stefan Ochendal, którzy chętnie oprowadzili i zapoznali naszych podopiecznych ze swoją działalnością. Dużo radości sprawił dzieciom pokaz nowego samochodu strażackiego,  umundurowania oraz narzędzi i urządzeń wykorzystywanych w pracy strażaków. Jednak największą atrakcją była możliwość przymierzenia prawdziwego hełmu. Dzieciaki zwiedziły również pomieszczenia, w których odbierane są zgłoszenia o pożarach lub wypadkach. Dzięki takiej akcji uczniowie klas 0-III dowiedzieli się przede wszystkim, na czym polega służba strażaka i jak zachować się w czasie pożaru.

Tego dnia Zespół Szkół w Lubiewie odwiedził również policjant – młodszy aspirant Daniel Kania. Tematem numer jeden było bezpieczeństwo dzieci na drogach, lecz nie obyło się bez wielu pytań maluchów dotyczących codziennej pracy policjanta. Nasz gość przypomniał jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Wspomniał również o korzyści noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Największym jednak zainteresowaniem cieszyło się oglądanie służbowego samochodu policyjnego. Najmłodsi uczniowie Zespołu Szkół tego dnia ze specjalnie zdobytych materiałów wykonały własne odblaski, które zaprezentowały naszym gościom. Warto wspomnieć, iż tego dnia odbyła się też pogadanka z uczniami klas V, którzy będą wkrótce zdawać egzamin na kartę rowerową.

Wszystkim zaproszonym gościom serdecznie dziękujemy za pomoc i udział w „Dniu Bezpieczeństwa”.

Osoby odpowiedzialne za realizację zadania – Karolina Przybysz, Justyna Ciechanowska, Ewa Weyna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content