FINAŁ WOJEWÓDZKI COCA-COLA CUP W TORUNIU 13.06.2015

Nasze dziewczęta z gimnazjum wygrały dwie rundy eliminacyjne turnieju rozgrywane w Śliwicach i Tucholi, dzięki czemu awansowaliśmy po raz drugi z rzędu do fazy finału wojewódzkiego tej największej w Polsce imprezy piłkarskiej. Finał odbywał się w na stadionie MOSiR w Toruniu.

W naszej grupie rywalizowały zespoły: Niepubliczne Gimnazjum   Gołkowo / 5 drużyna z ubiegłorocznego ogólnopolskiego finału i faworyt  turnieju/, Zespół Szkół nr 14 z Bydgoszczy, Gimnazjum nr 7 z Grudziądza i Gimnazjum Lubiewo. W drugiej grupie rywalizowały zespoły:  Gimnazjum nr 1 Chełmża, Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 4 z Inowrocławia, Gimnazjum nr 1 z Gniewkowa i Gimnazjum nr 7 z Włocławka. W naszej grupie w pierwszym meczu spotkaliśmy się z Gołkowem. Mecz w pierwszej połowie był zacięty i na przerwę schodziliśmy przy stanie 0:2, niestety w drugiej połowie dziewczęta z Gołkowa strzeliły nam jeszcze 4 bramki. Wynik 6:0 to nie jest jednak straszna tragedia. W drugim spotkaniu graliśmy z Grudziądzem. Szybko strzelone bramki pozwoliły nam oszczędzać siły na ostatni mecz. Wynik 4:0 jednoznacznie pokazał kto jest w tym meczu lepszy. Przed ostatnim meczem grupowym mieliśmy dobrą sytuację, przeciwniczki z Bydgoszczy miały mniej punktów od nas i musiały mecz wygrać. Nam do awansu wystarczał remis. Początkowo mecz był wyrównany bez dobrych sytuacji strzeleckich. W trakcie meczu mieliśmy dwie dobre sytuacje do objęcia prowadzenia, przeciwniczki natomiast nie zagrażały nam specjalnie mocno. Niestety trzy minuty przed końcem strata piłki na naszym prawym skrzydle skończyła się rajdem przeciwniczki i bramką. Do końca meczu walczyliśmy o remis. Niestety mecz zakończył się naszą porażką 1 do 0. Podobnie jak w ubiegłym roku zajęliśmy 3 miejsce w grupie i zakończyliśmy udział w turnieju. Finał  padł udziałem Gołkowa, które pokonało Chełmżę, a trzecie miejsce przypadło Inowrocławiowi, Bydgoszczanki były 4.

W skład naszej drużyny weszły: Joanna Dembek, Wiktoria Niemczewska, Agnieszka Grzempa, Sandra Okonek, Dagmara Tomaszewska, Wiktoria Kowalska, Aleksandra Martin, Natalia Pałubicka, Agnieszka Iwicka, Milena Płoska, pomagała nam Ewa Skrzeszewska, która we wcześniejszych etapach turnieju brała w nim udział / niestety w turnieju mogliśmy wystawić tylko 10 dziewcząt/. Opiekunem drużyny był Waldemar Górecki.