Gminne eliminacje OTWP…

23 marca 2018 by Krystian Puczyński

W dniu 20 marca 2018 roku w B-CKiP Gminy Lubiewo odbyły się eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej – „Młodzież zapobiega pożarom”.
    W eliminacjach uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów w terenu gminy Lubiewo.

Turniej składał się z dwóch etapów – testu pisemnego oraz odpowiedzi ustnych. Zakres pytań obejmował całą, bardzo obszerną, dziedzinę jaką jest ochrona p.poż i bhp.

Najpierw zawodnicy pisali test, po którym wyłonieni zostali finaliści, którzy przeszli do drugiego etapu –wylosowanych pytań i odpowiedzi przed komisją.

Po zaciętej walce w finałowym etapie wyniki końcowe przedstawiają się następująco:

Kategoria I – szkoły podstawowe:

1. Maksymilian Zielazny – SP Lubiewo
    2. Stanisław Blachnierek – SP Lubiewo
    3. Kinga Czarnowska – SP Bysław (MDP Bysław)
    4. Maja Nowakowska – SP Bysław
    5. Klaudia Kapka – SP Lubiewo

Kategoria II – gimnazja:

1. Martyna Słupińska –  (MDP Bysław)
    2. Szymon Majer –  (MDP Bysław)
    3. Szymon Tymiński – Lubiewo
    4. Jakub Oparka – Lubiewo