Kodzirasy najlepsze w Lubiewskiej Lidze Unihokeja!

Kodzirasy najlepsze w Lubiewskiej Lidze Unihokeja!

Od 10 listopada do 15 grudnia odbywały się w naszej szkole rozgrywki unihokeja w ramach Lubiewskiej Ligi Unihokeja. Mieliśmy 12 zgłoszeń, ale dwie drużyny wycofały się w trakcie trwania turnieju. Pozostałe drużyny rozgrywały turniej systemem „każdy z każdym”.  Turniej rozgrywany był w kategorii Open czyli dla wszystkich od 13 roku życia. Po rozegraniu 45 spotkań ligowych wyłoniliśmy 3 grupy zgodnie z miejscami zajętymi w lidze. Turniej finałowy odbył się w sobotę 15 grudnia w 3 grupie spotkały się drużyny Team Bez Nazwy, Dziewczyny z Drużyny i Prestiżowe Mistrzynie. Pierwsze miejsce w grupie i 8 w turnieju zajęły Prestiżowe Mistrzynie przed Dziewczynami z Drużyny i Teamem Bez Nazwy.

W drugiej grupie rywalizowali Książniczki, Dziki i Red Debils. Red Debils wygrali wszystkie mecze i zajęli 5 miejsce, 6 miejsce i puchar dla najlepszej drużyny kobiecej zajęły Książniczki, miejsce 7 zajęły Dziki.

W turnieju finałowym rywalizowali Kodzirasy, Grubasy z 1 Klasy, FC Kozie Bobki i Szach Mat. W Półfinałach Kodzirasy pokonały Szach Mat 4:0, a FC Kozie Bobki pokonały Grubasy z 1 Klasy 2:1. W meczu o 3 miejsce Szach Mat musiał uznać wyższość zespołu Grubasy z 1 Klasy, który wygrywając 7:2 zapewnił sobie 3 miejsce w turnieju. W Wielkim Finale Zespół Kodzirasy pokonał FC Kozie Bobki 6:0 zdobywając puchar dla zwycięzcy ligi.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratuluję sportowej postawy i zaangażowania! Tytułem wyjaśnienia w turnieju rywalizowały drużyny kobiet i mężczyzn, a także jedna mieszana. Rozegraliśmy 55 spotkań podzielonych na 6 turniejów. Turniej przeprowadził i sędziował Waldemar Górecki. Na koniec chciałbym serdecznie podziękować Oliwii Glazik za wielką pomoc przy sędziowaniu turnieju. Do zobaczenia na następnej edycji wczesną wiosną!

https://photos.app.goo.gl/NuHox72TEPgezy1h6

Skip to content