NASZYM BABCIOM I DZIADKOM…

NASZYM BABCIOM I DZIADKOM…

Babcia i Dziadek to osoby, które  w życiu każdego dziecka ogrywają bardzo ważną rolę, bo kto pocieszy, przytuli, przygotuje ulubione potrawy?

Święto Babci i Dziadka  to najpiękniejsze dni, w których obdarzani są Oni szczególnymi dowodami miłości.
Jak co roku w naszej szkole  nie mogło zabraknąć dziadków na przygotowanych dla nich uroczystościach.

Licznie przybywający goście w dniach 23-24. 01. zasiadali na przygotowanych dla nich miejscach. Na twarzach dzieci widać było ogromną radość, skupienie oraz nutkę niepokoju.
Najważniejszą częścią uroczystości były występy naszych uczniów. Klasa 1 i klasa 3 przygotowały przedstawienie pt. ,,Historia Babci Dziadka”, które przeniosło wszystkich w czasy PRL. Przygotowana prezentacja w wykonaniu klasy 1 przybliżyła  nowinki techniki ówczesnych czasów począwszy od pralki Frani po Syrenkę i telewizor Rubin. Spektakle pierwszaków i  trzeciaków wprowadziły w wesoły nastrój naszych gości. Klasa ,,O” zaprezentowała swoim Babciom i Dziadkom spektakl bożonarodzeniowy. Piosenki, utwory na dzwonki i wiersze przygotowane na tę okazję zakończyły część artystyczną.
Wszyscy dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły dużo serca w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek oraz podziękować dziadkom za cierpliwość, zrozumienie i opiekę, a przede wszystkim za czas, który zawsze mają dla swoich wnuków.
Uczniowie na zakończenie obdarowywali swoich najbliższych własnoręcznie przygotowanymi prezentami, „słodkimi całusami” i życzeniami.
Spotkanie zakończono słodkim poczęstunkiem,  przygotowanym przez rodziców i miłą rozmową.
To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen radości oraz dumy. Szczęśliwe i uśmiechnięte twarze Babć i Dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

tekst i foto: B. Ziółkowska

Skip to content