Owocowe warsztaty

Wiosna to czas, kiedy chętnie sięgamy po świeże owoce i warzywa. Zgłosiliśmy więc naszą szkołę do programu, dzięki któremu mogły odbyć się zajęcia dotyczące zdrowego odżywiania. Zaprzyjaźniona z naszą szkołą psychodietetyk Pani Ania Misiak – Kilanowska wraz z Panią Anetą Pilarską, poprowadziła fantastyczne warsztaty żywieniowe dla dzieci klas I – V. Motywem przewodnim zajęć były owoce, z których dzieci przyrządziły sałatkę.  Uczniowie dowiedzieli się również jak ważne dla zdrowia jest mycie owoców przed ich spożyciem.

Pani Ania wprowadziła uczestników w klimat wesołej zabawy, zagadek, barwnych prac plastycznych oraz wspólnego przygotowywania pysznej i zdrowej przekąski.

Celem przeprowadzonych warsztatów było poszerzenie świadomości uczestników w zakresie zasad zdrowego odżywiania, utrwalenia proekologicznych wzorców, zapobiegania powstania odpadów spożywczych. Realizacja programu odbyła się pod patronatem Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne wyjątkowe zajęcia, które we wrześniu poprowadzi Pani Ania