Pracowity jak pszczółka……

Pracowity jak pszczółka……

Wszyscy znamy to powiedzenie, lecz uczniowie klas II z naszej szkoły mogli przekonać się o tym podczas wycieczki do Miodowej Wioski w Gostycynie.

Najpierw udaliśmy się do Łyskowa, gdzie znajduje się drewniany domek na kółkach, w którym można leczyć wszelkie dolegliwości dzięki wdychaniu ulowego powietrza. Prowadzący zajęcia pan Jerzy Kądziela wyjaśnił dzieciom, że jest to tzw. apiterapia, jedna z dziedzin leczenia w medycynie niekonwencjonalnej. Pan Kądziela przedstawił uczniom korzyści zdrowotne płynące z przebywania w tym miejscu. Mieliśmy okazję zobaczyć ul i zamieszkujące w nim pszczoły, które mieściły się w Domku Apiterapii.

Kolejnym miejscem, do którego zawitali drugoklasiści był Miodowy Domek w Gostycynie. Tu zostaliśmy powitani słodkim poczęstunkiem. Następnie dzieci obejrzały film edukacyjny o pszczołach, wzbogacając swoją dotychczasową wiedzę o liczne ciekawostki. O historii tego miejsca opowiedziała nam Pani Iwona Śpica.

Dużym zainteresowaniem uczestników cieszyły się warsztaty rękodzielnicze, podczas których uczniowie uczyli się jak wykonać świece z wosku pszczelego. Pod czujnym okiem pań prowadzących każdy wykonał swoją świeczkę, którą mógł zabrać do domu. Kolejną atrakcją w Wielkim Mędromierzu jest Izba Pamięci Zabytków Techniki, Motoryzacji, Eksponatów Lokalnego Rzemiosła, Historii, Sztuki i Obyczajów. Dzieci z dużym zaciekawieniem słuchały Pana Zbigniewa Brzuchalskiego, który opowiadał o historii i pokazywał działanie dawnych urządzeń.

Ostatnim punktem naszej wycieczki była wizyta w pasiece. Tu trzeba było wykazać się dużą odwagą, aby podejść blisko do uli. Uczniowie zobaczyli, jak wygląda strój pszczelarza, poznali wiele urządzeń potrzebnych do pozyskiwania miodu, a najważniejsze przekonali się o tym, że miód jest bardzo zdrowy i należy go często spożywać. To była bardzo przydatna i pouczająca lekcja o życiu pszczół.

Wycieczkę zorganizowały wychowawczynie klas II-Wiesława Pianowska i Gabriela Mrozik.

Skip to content