SZKOLNY DZIEŃ PROFILAKTYKI W NASZEJ SZKOLEJ…

22 marca 2015 by Krystian Puczyński

Dnia 20 marca 2015 roku w naszej szkole odbył się “Szkolny Dzień Profilaktyki”, w którym podsumowaliśmy Tydzień Zdrowia. Całe przedsięwzięcie zostało zorganizowane pod hasłem “Przepis na zdrowie”.

Dzięki tej akcji dla uczniów przygotowano cykl warszattów z psychologami, kuratorem sądowym, dietetykiem oraz pielęgniarką szkolną.

Nasi wychowankowie nie tylko czerpali wiedzę ze szkoleń, mieli również możliwość aktywnie ćwiczyć np. poprzez aerobik. Prowadzona została również diagnoza nt. uzależnień od tytoniu i papierosów.

W piątek na trzeciej godzinie lekcyjnej wspólnie w klasach przygotowaliśmy zdrowe śniadanie. Następnie wraz z wychowawcami udaliśmy się do Domu Kultury, gdzie odbył się Pokaz mody na zdrowie oraz Przegląd Piosenki Profilaktycznej.

Zwycięzcami w kategorii SP została klasa IVb, natomiast w kategorii gimnazjum – klasa IIIb. Po wielkich emocjach uczestniczyliśmy w happeningu ulicami wsi, głosząc hasła naszych transparentów pozostałym mieszkańcom Lubiewa.

Uważamy, że dzięki takim okazjom cała społeczność szkolna promuje zdrowy tryb życia.