Ta wycieczka na długo pozostanie w naszej pamięci!!!

13 maja 2019 roku o godzinie 6:00 wyjechaliśmy autokarem na wycieczkę szkolną z Lubiewa do Warszawy. W wyjeździe uczestniczyli uczniowie klas: VIa, VIb i VII. Nad naszym bezpieczeństwem czuwały pani: Małgorzata Puwałowska, Teresa Gackowska, Anna Witkowska i Karolina Helmin. Dwudniową wycieczką opiekowała się pani pilot. W stolicy po pierwsze podjechaliśmy pod Pałac Kultury i Nauki, po czym wjechaliśmy windą na 30 piętro-taras widokowy. Tam nawet było super, robiliśmy sobie zdjęcia i rzucaliśmy monetami. Widok był piękny. Po wyjściu z Pałacu Kultury i Nauki pojechaliśmy do Centrum Nauki Kopernik. Tam spędziliśmy 3 godziny na zabawie, można było robić wielkie bańki. Po wyjściu z Centrum poszliśmy do ogrodów na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, widok był piękny. Gdy zwiedziliśmy ogrody pojechaliśmy metrem zobaczyć Stadion Narodowy. Przeszliśmy Trasą Piłkarza, zwiedzając szatnie i cały stadion z trybunami. Zmęczeni całodobowym zwiedzaniem pojechaliśmy do hotelu Colibra. Tam zjedliśmy obiadokolację. Po nieprzespanej nocy zjedliśmy śniadaniei pojechaliśmy do Łazienek Królewskich. Przed parkiem stał pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego, a w środku pomnik Fryderyka Chopina. Dalej pojechaliśmy na Starówkę, gdzie zobaczyliśmy Stary Rynek z Syrenką , Barbakan, Pomnik Małego Powstańca i najważniejsze zamek.  Zamek Królewski chociaż całkowicie odbudowany  świadczy o bogactwie królów polskich i my to widzieliśmy z zewnątrz  i wewnątrz. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Lubiewa.

Fabian Oparka klasa VI B

W dniach 13, 14 maja 2019 roku wyjechaliśmy na wycieczkę do Warszawy organizowaną przez biuro turystyczne. To klasa siódma wpadła na ten pomysł! Wyjechaliśmy o szóstej rano świadomi, że przed nami długa droga prawie 300km. Pierwszym punktem wycieczki był Pałac Kultury i Nauki. To wielki budynek(237m), który my Polacy dostaliśmy w prezencie. Pałac to „dar narodu radzieckiego dla narodu polskiego” i jest z niego widok na całą Warszawę. Dalej udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik, gdzie przeprowadziliśmy wiele interesujących eksperymentów i doświadczeń. Potem poszliśmy na stację metra, którym dojechaliśmy na PGE Narodowy. Gdy byliśmy na miejscu pan przewodnik oprowadził nas po stadionie, szatniach i udzielił wiele odpowiedzi na nasze pytania. Po zwiedzaniu udaliśmy się do hotelu na obiadokolację i odpoczynek. Nie byliśmy bardzo zmęczeni i trochę „buszowaliśmy” po korytarzach 🙂 . O siódmej wstaliśmy i udaliśmy się na śniadanie typu szwedzki stół. Następnie pojechaliśmy do Łazienek Królewskich, gdzie zobaczyliśmy piękne ogrody, Pałac na Wodzie i pomnik Fryderyka Chopina.  Następnie poszliśmy zobaczyć Grób Nieznanego Żołnierza, kolumnę Zygmunta i najważniejsze Zamek Królewski, w którym zwiedziliśmy wiele komnat.  Stare miasto z Syrenką zrobiły na nas duże wrażenie. Warszawa nas oczarowała swoją wielkością, zabytkami, tętniącym życiem. Chętnie pojedziemy tam jeszcze raz, ale mieszkać tam nie chcemy.

Jan Górecki i Filip Helmin Klasa VII

W poniedziałek 13 maja o szóstej rano wyjechaliśmy z Lubiewa do Warszawy z czterema nauczycielkami i panią pilot. Najpierw byliśmy w Pałacu Kultury i Nauki, gdzie wjechaliśmy na punkt widokowy. Potem pojechaliśmy do Centrum Nauki Kopernik. Następna atrakcja to spacer po ogrodach na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, potem jechaliśmy metrem na PGE Stadion Narodowy. Na drugi dzień spacerowaliśmy po Łazienkach Królewskich z pomnikiem Fryderyka Chopina. Dalej odwiedziliśmy Grób Nieznanego Żołnierza, potem Barbakan,  Stare Miasto i Zamek Królewski. Ogółem padał deszcz, ale wrażenia nawet spoko i fajnie.

Krystian Dorsz Klasa VIa