Uroczyste Ślubowanie Pierwszaków…

Uroczyste Ślubowanie Pierwszaków…

Każde dziecko rozpoczynając naukę w klasie pierwszej z ogromną  niecierpliwością czeka na moment, kiedy zostanie pasowane na pełnoprawnego ucznia. Tę uroczystą i ważną chwilę poprzedza  wiele przygotowań – uczniowie poznają  szkołę, kolegów, swoje prawa, ale również i obowiązki.

W tym roku szkolnym  Ślubowanie i Pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej w Lubiewie odbyło się 27 października.

Pierwsza część uroczystości to występy dzieci. Podczas części artystycznej pierwszaki zaprezentowały swoje talenty wokalne ,recytatorskie oraz taneczne. Spotkały się również z  ,,dobrym duszkiem” naszej szkoły” , który podpowiada na co dzień wszystkim uczniom,  jak należy zachowywać się w szkole.

Druga część to uroczyste ślubowania na sztandar szkoły. Pierwszoklasiści zobowiązali się być dobrymi kolegami, dbać o dobre imię klasy i szkoły, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość Rodzicom i nauczycielom.

Po ślubowaniu Pani Dyrektor Jolanta Kowalska za pomocą ,,czarodziejskiego” ołówka dokonała aktu pasowania na ucznia i zawiązała klasę, a wychowawczyni klasy Wiesława Pianowska wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy. Dzieci otrzymały również upominki ,za które bardzo serdecznie dziękujemy. Na zakończenie uroczystości wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie, a potem udali się na ,,słodki” poczęstunek przygotowany przez Rodziców pierwszoklasistów.

Ten dzień z całą pewnością na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

tekst i foto: W. Pianowska

Skip to content