WYCIECZKA – WDZYDZE KISZEWSKIE

W dniu 12.06.2015 uczniowie klas  IVb, Va i Vb wraz z opiekunami: p. A. Kołakowską, p. M. Kozłowską i p. M. Puwałowską, udali się do Muzeum Etnograficznego we Wdzydzach Kiszewskich. Jednym z uczestników wycieczki był Alexander Wright, który po raz kolejny przyleciał do Polski aby uczyć naszych podopiecznych języka angielskiego.

Uczniowie uczestniczyli w zajęciach w zabytkowej szkole. Poznali szkołę z okresu międzywojennego oraz historię szkolnictwa na Pomorzu. Uczyli się pisać gęsim piórem, śpiewali „Kaszubskie Nuty”. W stodole z Grabówką odbyły się zajęcia lepienia z gliny. Uczniowie lepili figurki, albo korzystali z gotowych foremek. W chałupie z Piechowic uczestnicy wycieczki poznali historię malarstwa na szkle, technikę wykonania i zdobnictwo kaszubskie szklanych obrazów. W trakcie zwiedzania muzeum można było wziąć udział w pokazach pracy kowala i robotnika leśnego, jak również zwiedzić zabytkowy kościół, wiatrak „Koźlak” i „Holender”. Zadowoleni i w dobrym humorze wróciliśmy do Lubiewa.

tekst i foto: Monika Kozłowska