• Essay
 • ZAPRASZAMY DO NASZEJ SZKOŁY NA KONFERENCJĘ UPOWSZECHNIAJĄCĄ… | SP Lubiewo http://splubiewo.edu.pl/en/

  ZAPRASZAMY DO NASZEJ SZKOŁY NA KONFERENCJĘ UPOWSZECHNIAJĄCĄ…

  24 września 2018 by Krystian Puczyński

  Szkoła Podstawowa w Lubiewie należy do w Klubu Szkół Uczących Się i od 2 lat wdraża
  i rozwija Obserwację Wybranych Uczniów – praktykę wspólnej pracy grupy nauczycieli na rzecz lepszego uczenia się i nauczania.

  Obserwacja Wybranych Uczniów to praktyka, która opiera się  na innych zasadach niż powszechnie stosowana w szkole obserwacja. Jej celem jest przesunięcie punktu ciężkości z obserwacji działań nauczyciela na obserwację uczniów po to, żeby odnaleźć odpowiedzi na pytanie: w jaki sposób można najlepiej pomóc uczniowi, aby wspierać go w rozwijaniu jego uczenia się?

  Główna idea  praktyki opiera się na sprawdzonym założeniu: pomagając grupie uczniów, których wybieramy do obserwacji, pomagamy wszystkim uczniom w klasie.

  Jak to działa? Zapraszamy 10 października na konferencję upowszechniającą do Szkoły Podstawowej w Lubiewie. Udział w konferencji to najlepsza okazja, by lepiej poznać ten sposób współpracy nauczycieli w doskonaleniu nauczania i przekonać się o korzyściach dla uczenia się uczniów.

  Nauczyciele szkoły Podstawowej w Lubiewie od wielu lat wykorzystują także z sukcesem w codziennej praktyce ocenianie kształtujące, o czym goście konferencji będą mieli okazję przekonać się na własne oczy,

  WSTĘPNY HARMONOGRAM KONFERENCJI UPOWSZECHNIAJĄCEJ W SZKOLE PODSTAWOWEJ W LUBIEWIE

  10 października 2018

  Udział w konferencji można zgłosić telefonicznie: 512 864 153 lub pisząc na adres: sekretariat.splubiewo@wp.pl.

  Liczba miejsc ograniczona!!!

   

  GODZINA
  8:30 – 9:00 Rejestracja uczestników
  9:00 – 9:30 Powitanie i omówienie harmonogramu
  9:30 – 11:30 Warsztat  ,,OWU w pigułce”, (Monika Wilkowska-Kowalska i Karolina Helmin)

  Kawa i słodki poczęstunek

  Warsztat ,,Metody rozwijające umiejętność czytania ze zrozumieniem” (Justyna Bartnik i Iwona Szumińska – Łyczywek)

  Warsztat „Podstawowe metody pracy w OK” (Aleksandra Kołakowska i Wiesława Pianowska) w przerwie kawa i słodki poczęstunek. Warsztat „Podstawowe metody pracy w OK” (Małgorzata Puwałowska i Wiesława Gulatowska)  w przerwie kawa i słodki poczęstunek.
  11:30 – 13:00 Lekcja otwarta J. angielski (Aleksander Kozłowski) – praktyczne obserwacje działań OWU Lekcja otwarta: Edukacja wczesnoszkolna (Beata Ziółkowska) – OK w praktyce
  Lekcja otwarta J. polski (Renata Szymczak) – metody rozwijające umiejętność czytania ze zrozumieniem w praktyce Lekcja otwarta: Biologia (Małgorzata Porożyńska) – OK w praktyce
  13:00 – 13:30 Obiad
  13:30 – 13:50 Omówienie warsztatów i lekcji w grupie warsztatowej. Omówienie warsztatów i lekcji w grupie warsztatowej. Omówienie warsztatów i lekcji w grupie warsztatowej.
  13:50 – 14:20 Spotkanie uczestników konferencji z moderatorem (refleksje, arkusz ewaluacji, uzasadnienie nadania tytułu SUS)
  14:20 – 15:20 Zakończenie (IZ moderatora, nadanie tytułu SUS, przemówienia gości)
  Skip to content