Zmagania z KANGUREM

35 uczniów naszej szkoły  16 marca 2017 głowiło się  nad zadaniami w międzynarodowym konkursie „Kangur Matematyczny”. Najmłodsi (Żaczki) musieli rozwiązać 21 zadań, starsi (Maluchy) – 24, a pozostali ( Benjamin, Kadet, Junior)-30. W zależności od stopnia trudności wydzielono trzy grupy zadań: za trzy, cztery oraz pięć punktów. Na cały zestaw do rozwiązania mieli 75 minut. Każdy test był zbudowany z zadań wielokrotnego wyboru, w których uczniowie wybierali jedną poprawną odpowiedź spośród pięciu podanych.

Konkurs to najbardziej masowa szkolna impreza matematyczna na świecie, do której co roku przystępujeokoło 6 mln uczniów z 52 krajów.

Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O’Hallorana.