Grupa „A co Tam” na festiwalu „Dziatwy 2023” w Łodzi zdobyła statuetkę

Grupa „A co Tam” na festiwalu „Dziatwy 2023” w Łodzi zdobyła statuetkę

Za nami 44 Ogólnopolski Festiwal Teatru Młodych „Dziatwa” w Łodzi, który odbywał się w terminie 3-6 października 2023 r.  Festiwal składał się z różnych elementów, w tym konkursu teatralnego, prezentacji przedstawień  12 grup teatralnych z całej Polski zakwalifikowanych do udziału w festiwalu, warsztatów teatralnych, a także dyskusji na temat spektakli. Sukcesem naszej grupy już było zakwalifikowanie się do „dwunastki”.

Zespół teatralny ,,A co tam” korzystał z atrakcji artystycznych oferowanych przez CEK „Na Żubardzkiej” oraz CAiR „RONDO”. Po trzydniowych zmaganiach teatralnych, jury festiwalu w składzie: Wiktor Moraczewski, Iwona Dróżdż i Marcin Wartalski przyznało cztery równorzędne nagrody: dla teatru „Arlekin” z Białegostoku, Teatru Studia” ApArt” z Warszawy, Młodzieżowej Grupie Teatralnej „Lustro” z Łodzi oraz Teatru „A co tam” z Lubiewa 🙂  a także wyróżnienie  dla Teatru „Pociąg Teatralny” z Poznania .

Nasz zespół wzruszył publiczność i jury swoim spektaklem, doceniono świetną grę aktorów,wykorzystane zdolności muzyczne, „trwanie w roli – prawdziwość na scenie”, pomysły na ogrywanie krzeseł oraz autorski scenariusz .  Po spektaklu nie zabrakło gratulacji i pięknych słów na temat ,,Krzesłostanu”.

Jesteśmy niezmiernie szczęśliwe i dumne, że główna nagroda i jedna z czterech statuetek festiwalowych „Dziatwy 2023” trafiła do naszych rąk.

W najbliższym czasie mamy w planach prezentowanie naszej sztuki w placówkach kultury i szkołach zwłaszcza, że problemy i zagrożenia o których mówimy to ważny temat obecnych czasów.

W skład zespołu wchodzi: Paula Nowak, Marysia Gackowska, Liliana Barczyńska, Julka Socha, Kornelia Szatkowska, Zosia Neumann, Magdalena Straszewska.

Opiekunami grupy są Beata Ziółkowska i Weronika Kurczewska.

Skip to content