Jesteśmy Mistrzami Województwa!!!

Jesteśmy Mistrzami Województwa!!!

Jesień w Lubiewie ubiega pod znakiem rozgrywek unihokejowych. Nasze zmagania rozpoczęliśmy od zawodów powiatowych gdzie młodsze ekipy wygrały i uzyskały przepustkę do półfinałów. Starsze niestety musiały zadowolić się srebrnymi medalami w powiecie.

Półfinał Wojewódzki dziewcząt odbył się 24 listopada w Lubiewie. Na starcie obok gospodyń stanęły ekipy z Pruszcza i Gąsawy. Nasza drużyna wygrała pewnie oba spotkania 3 do 1 z Pruszczem i 6 do 3 z Gąsawą.  Drugie miejsce zajęła drużyna z Pruszcza po wygranej z Gąsawą 4:2. Wielki finał zaplanowany został na 4 grudnia w Bydgoszczy.

W międzyczasie nasi chłopacy 30 listopada rywalizowali w swoim półfinale w Pruszczu. Pokonali tam gospodarzy 6:2 i stoczyli emocjonujący bój z drużyną z Łubianki zakończony naszym zwycięstwem 10 do 7. Finał w naszej szkole odbędzie się 12 grudnia.

Dziewczyny w sobotę 2 grudnia pojechały na Turniej o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Mieliśmy okrojony skład, ale naszym zamiarem była poprawa gry zespołowej. Zajęliśmy 3 miejsce w turnieju za SP Jarzombek i pierwszą drużyną Wojnowa. Pokonaliśmy drugą drużynę Wojnowa.

4 grudnia pojechaliśmy do Bydgoszczy na Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w Unihokeju. Na starcie imprezy stanęły: SP Wojnowo, SP Lubiewo, SP Wielgie i SP w Rużu / to nie jest błąd/. Pierwsze spotkanie rozegrały Wojnowo i SP w Rużu wynik 4 do 1 dla Wojnowa, my w drugim meczu podejmowaliśmy SP Wielgie i pokonaliśmy je 4:0. W drugiej kolejce Wielgie przegrało z Wojnowem, a my po początkowych kłopotach pokonaliśmy Ruże 6:2. W ostatniej kolejce spotkały się najlepsze drużyny turnieju. Szybko objęliśmy prowadzenie 1 do 0. Ten wynik utrzymywał się do trzeciej tercji. Pod koniec spotkania strzeliliśmy 2 bramkę i przypieczętowaliśmy 2 w naszej szkole tytuł Mistrzyń Województwa. Przed nami wiele pracy i wydatków, ponieważ będziemy reprezentowali nasze województwo podczas Mistrzostw Polski w Unihokeju w Elblągu późną wiosną 2024r.

Serdeczne gratulacje dla wszystkich dziewczyn. Z drużyną pracowali nauczyciele Monika Wilkowska-Kowalska, Krystian Puczyński i Waldemar Górecki.

Już 12 grudnia mam nadzieję będziemy mogli przekazać kolejne dobre informacje wprost z unihokejowego boiska.

Poniżej galeria zdjęć, podzielona na kilka obszarów, która ulegnie jeszcze uzupełnieniu.

Półfinał chłopaków w Pruszczu

https://photos.app.goo.gl/wDCtV8ECoWQD3GJ69

Półfinał dziewczyn w Lubiewie

https://photos.app.goo.gl/3Qk5akt7KLiC9gqa8

Turniej o Puchar Marszałka

https://photos.app.goo.gl/j1xUH36i6BuRpX286

Zdjęcia z finału wojewódzkiego dziewcząt

Skip to content