Najmłodsi na scenie…

Najmłodsi na scenie…

Najmłodsi uczniowie z klas 0 –I postanowili zrobić miłą, świąteczną niespodziankę i wszystkich wprowadzić w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci przedstawiły uroczyste Jasełka, do których bardzo pilnie się przygotowywały od dłuższego czasu.
Uczniowie ku uciesze swoich rodziców oraz starszych kolegów w pięknych strojach przedstawili historię narodzin Dzieciątka Jezus, oprawioną kolędami i pastorałkami. Świąteczna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat.
Mali aktorzy z dużym zapałem wcielali się w swoje role i przeżywali magię Świąt. Jak powszechnie wiadomo, Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość ludzi wokół. Wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli z niecierpliwością ich oczekują. Cieszymy się ,że to najmłodsi uczniowie naszej szkoły wprowadzili w ten niezwykły świąteczny nastrój. Gościnnie wraz z młodszymi uczniami występowała w roli narratora uczennica klasy IVb – Lena Barczyńska.

Nad całością przygotowań czuwały wychowawczynie klas-Hanna Gawin i Wiesława Pianowska, pani katechetka Danuta Chmara oraz pani Weronika Wilczewska.

Małym aktorom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za występy.

 

Tekst: W. Pianowska
Foto:Daria Pieczka,Renata Szymczak

Skip to content