PROJEKT EDUSCIENCE…

PROJEKT EDUSCIENCE…

Od bieżącego roku szkolnego 31 uczniów klas I gimnazjum objętych jest jednym z największych projektów edukacyjnych w Polsce – EDUSCIENCE. Jesteśmy jedną z 250 losowo wybranych szkół w całej Polsce.

Elementy nowatorskie proponowane w ramach projektu to:

– demonstrowanie, na podstawie przeprowadzanych eksperymentów praktycznych zastosowań wiedzy przyrodniczej

– wykorzystywanie różnych technik przekazu wiedzy

– transmisje ze Stacji Polarnej na Spitsbergenie oraz obserwatoriów geofizycznych

– udostępnienie infrastruktury badawczej GeoPlanet

– możliwość wyjazdu do Stacji Polarnej na Spitsbergenie

– dostęp do nowoczesnej metodyki nauczania

W ramach projektu uczniowie mogą korzystać bezpośrednio z wiedzy naukowców zajmujących się na co dzień naukami przyrodniczymi, osiągających sukcesy na skalę międzynarodową. Młodzież biorąca udział w projekcie ma okazję uczestniczyć w bezpośrednich transmisjach satelitarnych ze Stacji Polarnej na Spitsbergenie.

Szkoła otrzymała  tablicę interaktywną wraz z oprogramowaniem oraz zestaw do monitoringu przyrodniczego. Zostały zakupione profesjonalne kamery, dzięki którym możliwa jest transmisja lekcji on-line prowadzonych w obserwatoriach Polskiej Akademii Nauk.

Projekt EDUSCIENCE realizowany jest na przedmiotach matematyczno-przyrodniczych przez: P. A. Kołakowską, P. M. Porożyńską, P. I. Skorupa, P. K. Puczyńskiego. Administratorem projektu jest P. R. Gulatowski.

W trakcie realizacji projektu zorganizowanych zostanie 12 festiwali nauki oraz 64 pikników Eduscience w zakresie nauk przyrodniczych (najbliższy w ZSLiT w Tucholi). Uczniowie szkół biorących udział w projekcie mają możliwość odwiedzenia obserwatoriów geofizycznych w trakcie  wycieczki  dydaktycznej (nasi gimnazjaliści wyjeżdżają 15 – 16 listopada 2012 r. do Sopotu).

Więcej informacji na www.eduscience.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content