Wiosenna edycja Lubiewskiej Ligi Unihokeja za nami

Wiosenna edycja Lubiewskiej Ligi Unihokeja za nami

15 czerwca zakończyliśmy kolejny sezon rozgrywek. Na starcie stanęło 10 drużyn:  4 kobiet i 6 mężczyzn. Rozegraliśmy 45 spotkań, sytuacja w trakcie rozgrywek zmieniała się dynamicznie. Ten sezon zakończył się podobnie jak ubiegły zwycięstwami tych samych drużyn Kodzirasów i Słoików, ale rywalizacja była znacznie bardziej wyrównana. Po dwóch turniejach 4 drużyny dziewcząt dzielił zaledwie jeden punkt. Wśród chłopaków po kłopotach Kodzirasów ze składem wydawało się, że ich zwycięstwo w lidze jest niemożliwe, a jednak unihokej jest grą nieprzewidywalną i FC Kozie Bobki nie pokonały świetnie dysponowanych Słoików. W klasyfikacjach indywidualnych w ostatnim turnieju odbyło się istne polowanie na króla strzelców. Zawodnicy będący na topie po dwóch turniejach prześcigali się w hurtowym zdobywaniu bramek przy znaczącej pomocy swoich drużyn.

Ostatecznie najlepszą dziewczyną w tej kategorii została Milena Płoska z 10 bramkami. Wśród chłopaków Wiktor Kowalski z 21 trafieniami.

Wśród bramkarzy najlepsza wśród dziewcząt była Daria Korzeniewska ze średnią 0.89 bramki na mecz. Wśród chłopaków Jakub Oparka ze średnią 0,55 bramki na mecz.

Jesienią czekają nas duże zmiany. Musimy omówić system rozgrywek w dwóch ligach, czy chcemy tej zmiany i jak będzie ona wpływać na rozgrywki.

Jesienny turniej zostanie rozegrany jako Turniej o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Lubiewo.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

  1. Kodzirasy 22 punkty bramki 37:11
  2. FC Kozie Bobki 21p. b. 34:5
  3. Red Debils 19p. b. 26:11
  4. Ktoś musi przegrać 18p. b. 30:16
  5. Słoiki 13p. b.11:8
  6. Dziki 10p. b. 10:16
  7. Dziołchy 9p. b. 11:20
  8. Damme 7p. b. 14:31
  9. Sikalafą FC 5p. b. 12:25
  10. Młodzi gniewni 3p. b. 6:49

Na koniec podziękowania dla Oliwii Głazik, która jak zawsze nas wspomaga przy organizacji turnieju. Składam też podziękowania właścicielom restauracji „U Kumpli” za sponsorowanie nagród dla zwycięzców.

Turniej został zorganizowany przy wsparciu Urzędu Gminy Lubiewo w ramach projektu „Sportowy Weekend”.

Już teraz zapraszam na jesienny turniej piłki nożnej halowej, startujemy na początku października w 4 kategoriach open dziewcząt, open chłopców, junior u14 dziewcząt i junior u14 chłopców.

 

https://photos.app.goo.gl/PS8fk7B4cgfihg5y6

 

 

Skip to content