Wojsko w szkole…

Wojsko w szkole…

Dnia 30 października 2016r. w naszej szkole po raz drugi mieliśmy przyjemność gościć przedstwicielkę Wojskowej Komendy Uzupełnień w Bydgoszczy – podporucznik Monikę Dudziak. Dzięki nawiązanej w ubiegłym roku współpracy niektórzy uczniowie spotkali się już z Panią Moniką podczas zorganizowanego w Zespole Szkół w Lubiewie Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Żołnierskiej i Patriotycznej pod honorowym patronatem Dyrektora Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy.

Tym razem podporucznik Monika Dudziak przeprowadziła bardzo ciekawe zajęcia z gimnazjalistami. Dotyczyły one interesujcej naszych uczniów pracy żołnierza zawodowego. Podczas prezentacji młodzież zapoznała się z wymaganiami

i zasadami naboru do służby wojskowej. Pani Monika opowiedziała im też o charakterze pracy w wojsku, stopniach wojskowych oraz o nowoczesnym uzbrojeniu żołnierzy. Gimnazjaliści zadawali również pytania oraz mieli okazję indywidualnie porozmawiać z przedstawicielką WKU.

Z pewnością każdy z uczniów zdał sobie sprawę, że do pracy w wojsku niebędna jest świetna kondycja fizyczna i psychiczna oraz … zamiłowanie do nauki! Żołnierze bardzo często piszą testy oraz zdają wiele egzaminów. Mam nadzieję, że nasi gimnazjaliści zostali zainspirowani słowami Pani Moniki i ich wyniki w nauce znacznie wzrosną:)

Po części dydaktycznej Pani Monika spotkała się z uczniami kl. Ib i wspólnie z nimi wzięła udział w andrzejkach klasowych. Były wróżby, słodkości i dobra zabawa:)

Bardzo dziękujemy Pani Monice za ciekawe informacje oraz za życzliwość i świetne podejście do naszych uczniów. Był to wartościowo i przyjemnie  spędzony wspólny czas.

tekst i foto: Iwona Szumińska-Łyczywek

Skip to content