Zajęcia z korzystania z numeru 112 oraz cyberprzemocy…

Zajęcia z korzystania z numeru 112 oraz cyberprzemocy…

112x1W piątkowy grudniowy dzień naszej szkole odbyły się zajęcia dla wszystkich uczniów dotyczące prawidłowego korzystania z numeru alarmowego 112 . Zajęcia prowadzone przez operatorów CPR (Centrum Powiadamiania Ratunkowego) dotyczyły ważnej sprawy jakim jest wiedza na temat prawidłowego korzystania właśnie z tego europejskiego numeru alarmowego.

cpr-024-001Operator podczas pracy w CPR.

Okazuje się, że dużo osób wykorzystuje ten numer do celów nie związanych z zagrożeniem utraty zdrowia, życia czy mienia (np. traktowanie linii jako informacji turystycznej). To może spowodować, że osoba naprawdę potrzebująca pomocy trafi na zajętą linię!!! Dlatego tak ważne jest, poprzez takie szkolenia, uświadomienie nam, że ten numer ma ratować życie!!!

Druga część spotkań to problem zagrożeń płynących z sieci:

schowek01_w59ykacj

W ten sam dzień odbyło się również spotkanie uczniów z panami policjantami, na którym funkcjonariusze przedstawili uczniom zagrożenia płynące niewłaściwego korzystania z nowoczesnych technologii jakim są internet, portale społecznościowe, gry sieciowe itp.

Policjant szczególną uwagę poświęcił ochronie naszych danych w sieci i ostrożności w użytkowaniu  portali społecznościowych tj. Facebook.

391_w

Miejmy nadzieję, że uczniowie zastosują się do wskazówek przekazanych im podczas spotkań.

Foto K.Puczyński

Skip to content