ZS LUBIEWO NA TROP-IE NATURY

Zespół Szkół w Lubiewie przystąpił do kolejnego projektu ekologicznego. Tym razem współpracujemy z Kujawsko-Pomorskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Minikowie, który przygotował projekt “Twórczy Rozwój na rzecz Ochrony i  Promocji Natury w województwie kujawsko – pomorskim” (TROP Natury).  Współfinansowany jest on ze środków Funduszu Rozwoju Regionalnego i potrwa do lutego 2015 roku. W ramach projektu przewidziany jest szereg działań informacyjno-promocyjnych, których celem jest podniesienie świadomości ekologicznej dzieci.

Miłośnicy przyrody ze Szkoły Podstawowej w Lubiewie mogli już uczestniczyć w kilku ciekawych animacjach przyrodniczych, których tematem przewodnim był las i jego mieszkańcy oraz ptaki. Zajęcia przeprowadziła Pani Iwona Piesik – powiatowy koordynator zadania. Niezwykle interesujące spotkania, wzbogacone bardzo dużą ilością różnorodnych pomocy dydaktycznych oraz ciekawe formy i metody pracy, m.in. poprzez gry i zabawy spowodowały, że uczniowie z niecierpliwością czekają na kolejne zajęcia.

W ramach projektu przewidziane są również wyjazdy w miejsca atrakcyjne przyrodniczo w województwie kujawsko-pomorskim, stoiska promocyjno-informacyjne na imprezach masowych (np. dożynki, festyny) oraz konkursy przyrodnicze z nagrodami. Uruchomiony również został wortal internetowy- „Skarbiec Przyrody”, który ma służyć działaniom promującym dziedzictwo przyrodnicze województwa.

Ciekawym elementem projektu jest Święto łąk- impreza masowa, która odbędzie się w okresie związanym z pokosami (czerwiec-wrzesień). Miłośników przyrody zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej www.skarbiecprzyrody.pl.

Karolina Helmin