,, A co tam” -mamy I  miejsce i statuetkę!!!

Wojewódzkie Konfrontacje Teatrów dziecięcych „Teatr bez granic” 2022 odbyły się 2 czerwca 2022 roku w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. Organizatorem przedsięwzięcia jest Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, a Partnerem Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. Patronat Honorowy nad imprezą objęły również instytucje: Teatr Baj Pomorski w Toruniu, Teatr Kameralny w Bydgoszczy, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy. Do konkursu w trzech kategoriach wiekowych zgłosiło się 12 zespołów, a  ostatecznie wystąpiło 9 grup teatralnych reprezentujących szkoły i domy kultury województwa kujawsko-pomorskiego: z Nakła nad Notecią, Mroczy, Paterka, Torunia, Bruków Unisławskich, Lubiewa, Osia, Tucholi i Kruszyna.

Jury  w składzie:

TERESA STĘPIEŃ- NOWICKA- aktorka filmowa i teatralna. Obecnie aktorka Teatru W. Horzycy w Toruniu (przewodnicząca);

JERZY ROCHOWIAK- autor sztuk teatralnych dla dzieci i młodzieży, animator kultury (Toruń), Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu;

MARIA KRUGER- założycielka Teatru BAKRO, nauczycielka, reżyserka i autorka scenariuszy

przyznało w kategorii wiekowej II (10- 13 lat):

I NAGRODĘ

STATUETKĘ oraz (500 zł + książki + paczka dla zespołu + bilet na warsztaty teatralne)

Teatrowi  „A co tam” ze Szkoły Podstawowej w Lubiewie za spektakl pt. „A niech to gęś kopnie…”;

w reżyserii Beaty Ziółkowskiej i Weroniki Kurczewskiej,muzykę do spektaklu skomponował Bartosz Hoppe .

II nagroda: Teatr Bezimienni/Dziurawa Kurtyna” z Młodzieżowego Domu Kultury w Toruniu za spektakl pt. „Odkręć się Marcelka”;

III nagroda:

„Teatr na Rynku” z Gminnego Ośrodka Kultury w Osiu za spektakl pt. „Kopciuszek- wersja współczesna”;

Nasz spektakl otrzymał wiele pozytywnych opinii  odnośnie ciekawych pomysłów scenicznych,grę zespołową oraz kreacje aktorskie. Cały zespół stworzył doskonałą ,pod każdym względem, zabawną opowieść o poszukiwaniu sensu życia. Po spektaklu dostaliśmy ogrom gratulacji.

To było cudowne doświadczenie.

Nagrody aktorskie otrzymali: Igor Wilkowski -narrator, Lena Barczyńska  – Gęś,

Kornelia Ziółkowska – Lis