MALI OGRODNICY

Wiosna to doskonała pora na badania, obserwacje i doświadczenia. Uczniowie klasy 2a w słoneczny dzień wybrali się do sadu i ogrodu kwiatowego. Tam mieli możliwość rozpoznawania drzew i krzewów owocowych, ziół oraz roślin ozdobnych. Dzieci obserwowały budowę, kolorystykę, zapachy i wielkość kwiatów drzew owocowych. Obserwowały tam pracujące owady. Rozpoznawały też popularne rośliny zielne. Następnie pobrały sobie sadzonki różnych roślin i samodzielnie sadziły je w doniczki. W tym celu korzystały ze specjalnie przygotowanej ziemi i narzędzi ogrodniczych. W domu przesadziły sadzonki do ogródków i obserwowały ich wzrost, kolory i zapachy. Uczniowie byli zaangażowani  i  zafascynowani samodzielnym działaniem co widać na załączonych zdjęciach.

Wiesława Gulatowska