,,A co tam”- mamy I miejsce i statuetkę

Dnia 18 maja zespół  A co tam” wziął udział w  Wojewódzkich Konfrontacjach Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych  “Teatr bez granic”, którego organizatorem było Kujawsko – Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy.

Do konkursu w trzech kategoriach wiekowych zgłosiło się 13 zespołów, a ostatecznie wystąpiło 10 grup teatralnych w dwóch kategoriach wiekowych reprezentujących szkoły i domy kultury z województwa kujawsko-pomorskiego. W wydarzeniu prezentowali się młodzi artyści z Lubiewa, Bruków Unisławskich, Kruszyna, Więcborka, Tucholi, Torunia i Bydgoszczy.

W tm roku w składzie jury zasiedli:

1. TERESA STĘPIEŃ- NOWICKA – aktorka filmowa i teatralna, aktorka Teatru W. Horzycy w Toruniu (przewodnicząca Jury);
  2. JERZY ROCHOWIAK – autor sztuk teatralnych dla dzieci i młodzieży, animator kultury oraz wieloletni Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu;
  3. MARIA KRYGER – założycielka Teatru BAKRO, nauczycielka, reżyserka i autorka scenariuszy;

“A co tam” zaprezentował spektakl “Krzesłostan” wg scenariusza i reżyserii Beaty Ziółkowskiej i Weroniki Kurczewskiej. Muzykę skomponowała Anna Porożyńska.

Spektakl opowiada o tym ,jak trudno jest się odnaleźć w dzisiejszym skomplikowanym i wymagającym świecie.

Grupa ,,A co tam” zdobyła I nagrodę !!!!

Nasz zespół podczas rozmowy z jury odebrał bardzo pozytywne opinie. “Tu wszystko zagrało” – stwierdził Jerzy Rochowiak: dialogi, gra aktorska, muzyka, kostiumy.  Aktorka z teatru Horzycy zdradziła, że “miała dreszcze”oglądając nasz spektakl.

Zespół “A co tam” tworzą dziewczynki z klasy 4: Magdalena Straszewska, Liliana Barczyńska, Julia Socha, Kornelia Szatkowska, Paula Nowak, Marysia Gackowska, Zofia Neumann. W  tym składzie grupa pracuje od września tego roku.