Dzień Świadomości Autyzmu

W ramach Tygodnia Profilaktyki 18 marca w szkole obchodziliśmy Dzień Świadomości Autyzmu. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat AUTYZMU i budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie.

Z tej okazji w naszej szkole przygotowano wystawę z najważniejszymi informacjami na temat trudności z jakimi zmagają się osoby z tym zaburzeniem.

W śród uczniów i nauczycieli dominował kolor niebieski. Uczniowie naszej szkoły, w ramach solidarności z osobami z Autyzmem przyklejali na dużym sercu, małe serduszka ze swoim imieniem. Wszyscy w ten sposób pokazali, że akceptują, pomagają i wspierają takie osoby.

Chętne osoby mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w niebieskiej ramie.

Klasy I,III,V i VI mieli możliwość zapoznania się bliżej z tematyką Autyzmu uczestnicząc w warsztatach zorganizowanych przez Panią psycholog Joannę Grzempa. Ten dzień osładzały słodycze w kolorze niebieskim i specjalnie przygotowane zakładki do książek, które były rozdawane przez uczennice klas V.

Koordynatorem działań była Pani psycholog Joanna Grzempa