Charytatywnie na rzecz fundacji DKMS

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Lubiewie nie pozostają obojętni na potrzeby osób chorych. Z inicjatywy samorządu szkolnego każda klasa organizowała akcję charytatywną na rzecz Fundacji DKMS. Dzieci i młodzież nie mogą zgłosić się jako potencjalni Dawcy, ale zapragnęły pomóc w inny sposób.

Do akcji włączyła się większość klas, które przeprowadziły różnorodne działania. Przeważnie było to przygotowanie oraz sprzedaż słodkich i słonych przekąsek (gofry, galaretki, babeczki, ciasta, pączki, deserki, hamburgerki, pizzerki, bułeczki itp.). W tym dziele młodszym dzieciom pomagali rodzice. Część klas zaplanowała inne działania. Odbyła się loteria fantowa, w której nagrodę główną ufundowała Spółdzielnia Uczniowska „Lubię To” działająca przy SP w Lubiewie. Była również zbiórka pieniędzy oraz grosików.

W sumie zebraliśmy 4455, 15 zł, które przekazane zostały Fundacji DKMS.