Moja i Twoja Nadzieja  – Szkoła Podstawowa w Lubiewie #SzkołySzkołom

Moja i Twoja Nadzieja – Szkoła Podstawowa w Lubiewie #SzkołySzkołom

ZBIÓRKA DLA SZKOLY PODSTAWIOWEJ WE WLENIU

„Nie bądzmy obojętni, kiedy obok nas dzieją się ludzkie tragedie”

Szanowni Państwo/ Drodzy mieszkańcy
Szkoła Podstawowa w Lubiewie razem z mieszkańcami Lubiewa rusza z pomocą dzieciom Zespołu Szkół im. Św. Jadwigi Śląskiej we Wleniu, którzy bardzo ucierpieli przez powódż. Szkoła jest kompletnie zalana, sprzęty edukacyjne zniszczone a sale lekcyjne nie nadają się do nauki.

W chwili obecnej uczniowie mają odwołane zajęcia szkolne, a przedszkolaki nie mają zapewnionego pobytu w przedszkolu. Bez sprawnie działających źródeł ciepła nie będzie ogrzewania i ciepłej wody. Bez kuchni i stołówki
niemożliwe będzie wydawanie posiłków. Sytuacja jest tragiczna dlatego zwracamy się do Państwa o pomoc w tej kryzysowej dla nich sytuacji.

Instytucje oraz osoby, które chcą udzielić wsparcia finansowego w celu pomocy dla szkoły we Wleniu i doprowadzeniu budynku do używalności, aby uczniowie mogli bezpiecznie powrócić mogą to zrobić, wpłacając środki na nr rachunku bankowego Urzędu Miasta i Gminy Wleń: 85 8384 0009 0200 0228 2000 0151 Bardzo ważne z dopiskiem „DLA WLENIA”

Szkoła Podstawowa w Lubiewie zoorganizowała także specjalnie puszki do zbiórki pieniędzy. Puszki będą znajdować się w Urzędzie Gminy i w sekretariacie Szkoły Podstawowej W Lubiewie.

Jak pisał ks. Mieczysław Maliński „ Miarą Człowieczeństwa jest wielkość troski o drugiego człowieka”