Pasowanie na ucznia Gimnazjum w Lubiewie

Dnia 29.10.2015r. uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie oraz zostali pasowani na gimnazjalistów Zespołu Szkół w Lubiewie .Na uroczystość przybyli zaproszeni goście , dyrekcja oraz grono pedagogiczne , przedstawiciele pracowników administracji i obsługi, wychowankowie klas drugich i trzecich gimnazjum oraz rodzice uczniów .

Pasowanie uczniów na gimnazjalistów zaaranżowane zostało na styl wojskowy . Nie zabrakło militarnego wystroju oraz wojskowych piosenek. Wszyscy czuli się jak na poligonie wojskowym.Po złożeniu ślubowania oraz pasowaniu przez panią dyrektor na uczniów gimnazjum przyszedł czas na otrzęsiny .Drugoklasiści zaprezentowali relację z koszar wojskowych w formie prezentacji multimedialnej . Dokumentacja ta zawierała filmiki oraz zdjęcia uwieczniające poczynania pierwszaków podczas wojskowych konkurencji .Ostatni chrzest bojowy polegał na wypiciu eliksiru . Ostatecznie po wykonaniu szeregu zadań w koszarach wojskowych uczniowie klas pierwszych zostali włączeni do grona gimnazjalistów.