Maluchy grały w Szachy

Zespół  Szkół w Lubiewie od 1 września 2015 r. przystąpił do Ogólnopolskiego Projektu Polskiego Związku Szachowego pt. ,,Edukacja przez Szachy w Szkole „.Partnerami projektu jest Minister Edukacji Narodowej i Ministerstwo Sportu i Turystyki. Instruktorami szachowymi są Hanna Gawin i Waldemar Górecki. Lekcje  prowadzone są w klasach  IIa i IIb jeden raz w tygodniu jako zajęcia obowiązkowe , przez dwa lata nauki. Na zajęciach dzieci poznają tajniki gry w szachy .Poprzez zabawę szachami stymulowany jest rozwój intelektualny i emocjonalny dziecka. Ponadto uczą samodzielności,  radzenia sobie ze stresem i zmęczeniem, skutecznego działania pod presją ,nie poddawania się. Trening szachowy uczy logicznego myślenia  wg .torów przyczynowo-skutkowych, analizowania sytuacji i wyciągania wniosków, rozwija pamięć wzrokową. Jest to żywa lekcja geometrii. Szachy są sportem, sztuką i nauką oraz świetną zabawą dla małych szachistów.