Światowy Dzień Autyzmu w naszej szkole

Autyzm to rozległe zaburzenie rozwojowe, ujawniające się w ciągu pierwszych trzech lat życia dziecka. U osób przejawiających zaburzenia zaliczane do autystycznego spektrum zachowań występują:
• nieprawidłowości w rozwoju społecznym, zwłaszcza w zdolności do uczestniczenia w naprzemiennych interakcjach społecznych;
• deficyty i dysfunkcje w porozumiewaniu się – zarówno werbalnym, jak i niewerbalnym;
• obecność sztywnych wzorców zachowania, aktywności i zainteresowań.

Z okazji Światowego Dnia Autyzmu 1 kwietnia 2016 w naszej szkole oraz Szkole Filialnej w Suchej odbyła się akcja „Zaświeć się na niebiesko”. W ramach tej akcji uczniowie i nauczyciele solidaryzowali się z osobami z autyzmem poprzez kolor niebieski, zakładając coś niebieskiego: koszulki, bluzy, buty itd. Wydarzenie cieszyło się sporym zainteresowaniem. Dziękuję uczniom i nauczycielom za włączenie się do akcji!