Wycieczka do Trójmiasta

8 czerwca 2016 roku uczniowie Zespołu Szkół w Lubiewie wybrali się na wycieczkę do Trójmiasta. Dwudniową wyprawę rozpoczęli od wizyty w ZOO w Oliwie. Zwiedzili między innymi Długi Targ z Dworem Artusa, znaną wszystkim fontannę Neptuna i Ratusz w Gdańsku. Wychowankowie wstąpili również do Centrum Hewelianum, które zajmuje się popularyzacją nauki, organizując interaktywne i multimedialne wystawy w nowoczesny sposób, pokazujące inne oblicza nauki. W Sopocie uczniowie pospacerowali po najdłuższym drewnianym molo w Europie. Zobaczyli również popularny Monciak i uzdrowiskowy kompleks rekreacyjno – wypoczynkowy. Najwięcej emocji wywołało zwiedzanie Stadionu Energa Gdańsk. W drodze powrotnej uczniowie wstąpili do Katedry Oliwskiej, gdzie mieli okazję wysłuchać koncertu organowego.