„Puk,puk to ja- mały uczeń pierwszaczek”, czyli pasowanie na ucznia

W dniu 28 października 2016 roku w Domu Kultury w Lubiewie odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia szkoły podstawowej.

Dzieci zaprezentowały  swój program artystyczny ,który przedstawiał wiele sytuacji związanych z „byciem uczniem” począwszy od porannego wstawania,poprzez dojazd autobusem szkolnym,poznaniem kolegów ,skończywszy na zastanowieniu się  :   ….a jak będę dorosła…Pierwszoklasiści przeplatali spektakl piosenkami i tańcem . Po programie artystycznym pani  dyrektor szkoły Jolanta Kowalska wielkim ołówkiem uroczyście pasowała uczniów, którzy ślubowali „(…) być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.(…)”. Wychowawczyni Beata Ziółkowska wręczyła  pierwszoklasistom pamiątkowe dyplomy pasowania na ucznia ,a uczniowie klasy II przekazali swoim młodszym kolegom prezenty.

Swoje ślubowanie złożyli też rodzice dzieci,którzy przyrzekali m.in.: …zawsze pamiętać ,że dziecko jest unikalnym skarbem …i należy przytulać je często.Po części oficjalnej goście i dzieci zostali zaproszeni na przygotowany przez rodziców słodki poczęstunek.

Do grona szkolnej społeczności wstąpili: Bielińska Zuzanna, Chróścinska Weronika , Gackowski Maksymilian ,Kuligowski Jakub ,Gburczyk Julia , Kiljańska Roksana , Kołakowska Karolina, Oleksiak Emilia , Oleksiak Adam, Ostrowska Lilianna,Skrzeszewska Emilia, Żelazna Izabela.

tekst i foto: Beata Ziółkowska