Gminne Eliminacje Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym

4 kwietnia w naszej szkole odbyły się gminne eliminacje Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym. Wzięły w nich udział 4 drużyny: czteroosobowe drużyny szkół podstawowych w Bysławiu i Lubiewie oraz trzyosobowe zespoły gimnazjalistów z Bysławia i Lubiewa. Uczniowie zmagali się z testem wiedzy dotyczącym ruchu drogowego oraz z zadaniami praktycznymi jazdą rowerem po torze przeszkód, miasteczku komunikacyjnym oraz wykazali umiejętność udzielania pierwszej pomocy. Podczas turnieju drużyny oceniane były przez komisję pana Krystiana Puczyńskiego- przedstawiciela Ochotniczej Straży Pożarnej oraz funkcjonariuszy wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Tucholi panią post. Dorotę Nowicką oraz pana sierż. Łukasza Tomaszewskiego. Po bardzo wyrównanej rywalizacji pierwsze miejsca zajęły drużyny SP w Lubiewie (Zuzanna Kiełpikowska, Oliwia Weyna, Caspian Jaszkowski- Johal i Kacper Minikowski)  oraz gimnazjum w Bysławiu i to oni reprezentować będą gminę Lubiewo na etapie powiatowym BRD 22 kwietnia w Tucholi. Wszystkim uczestnikom gratulujemy oraz trzymamy kciuki za nasze drużyny!