Ślubowanie klasy pierwszej

Dzieci z klasy pierwszej 26 października przeżywały chwile emocji i wzruszeń.

Na scenie Domu Kultury w Lubiewie prezentowały się w scenkach, tańcach i piosenkach. Recytowały też wiersze o swojej przyszłości. Następnie przed Dyrektorem Szkoły Panią Jolantą Kowalską złożyły uroczyste ślubowanie.  Potem czarodziejskim ołówkiem zostały pasowane na uczniów Szkoły Podstawowej w Lubiewie. Bardzo ważnym momentem było dla nich zawiązanie klasy i powierzenie wychowawstwa Pani Wiesławie Gulatowskiej.

Uczniowie klasy pierwszej za swoje występy zostali nagrodzeni pochwałami i brawami

Pierwszoklasiści otrzymali dużo miłych upominków od przedszkolaków, dzieci z „zerówki”, klasy drugiej i trzeciej oraz od zaproszonych gości.

Całą uroczystość poprowadził Pan Stefan Ochendal. Nad oprawą muzyczną czuwał Bartek Krasoń i Mateusz Musolf, pomocą służyły też Marta Pieczka i Weronika Mrozik.

Na koniec uroczystości rodzice dzieci zaprosili wszystkich na słodki poczęstunek.

Ten dzień na zawsze zostanie w pamięci dzieci i ich rodziców.

Tekst: Wiesława Gulatowska

Foto: Martyna Kulczyk