II miejsce naszej drużyny na Powiatowym Turnieju Pierwszej Pomocy „Młody Ratownik”

22 maja 2019 roku odbył się III Powiatowy Turniej Pierwszej Pomocy „Młody Ratownik” zorganizowany w Szkole Podstawowej w Bysławiu.

W zawodach uczestnicy musieli się zmierzyć z 5 stacjami – scenkami, na których mogli zaprezentować swoje umiejętności z udzielania pierwszej pomocy. Nasi uczniowie zmierzyli się z następującymi symulacjami wydarzeń: porażenie prądem, resuscytacja z wykorzystaniem AED, wbity przedmiot w palec, upadek z roweru i złamanie otwarte nogi, omdlenie i użądlenie.

Nasza drużyna w składzie: Martyna Nowacka, Oliwia Weyna, Mateusz Musolf oraz Agata Steffan wywalczyła II miejsce tuż za drużyną z Bysławia.

Uczniów przygotowywali: Krystian Puczyński i Justyna Bartnik

Dziękujemy również naszej absolwentce Martynie Zabłockiej za wsparcie drużyny w przygotowaniach i cenne wskazówki.

Gratulujemy!