WYSTAWA ZABAWEK W SZKOLE FILIALNEJ W SUCHEJ

Nasi najmłodsi uczniowie ze Szkoły Filialnej w Suchej podjęli się realizacji niezwykłego projektu. Zorganizowali pod opieką swoich pań wystawę starych zabawek i zabaw.

Projekt realizowały wraz z uczniami, wychowawczynie: Marzena Romanowska, Barbara Lutostańska, Dominika Pilarska. W projekt zaangażowano także rodziców.

Wszystkie eksponaty pochodzą od rodziców i nauczycieli z Suchej. Najstarszy eksponat to 62-letnia lalka mamy jednej z wychowawczyń. Zbigniew Karwasz, sołtys Suchej, przekazał na wystawę zabytkowy pistolet. Były olbrzymie ilości starych pluszaków i lalek. W zbiorach znalazły się matrioszki, grzechotki, figurki, ołowiane żołnierzyki, konie na biegunach, stare gry planszowe i mnóstwo innych gadżetów.

tekst i foto zaczerpnięty ze strony Tygodnika Tucholskiego