,,Zaginiony ołówek”

Dzień 25 października 2019 roku w naszej szkole był bardzo ważnym dniem dla najmłodszej klasy. W tym dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Lubiewie. Uczniowie klas pierwszych przygotowywali się do tej uroczystości od początku października. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób.

Od samego rana panowała świąteczna atmosfera – uczniowie klasy pierwszej ubrani w świąteczny strój galowy, udekorowana sala Domu Kultury, dźwięki utworów muzycznych to wskazywało ,że nadszedł ten dzień.

Uroczystość prowadził pan Stefan Ochendal. Po powitaniu przybyłych gości pierwszaki zaprezentowały swój spektakl ,,Zaginiony ołówek”,w którym uczniowie podczas wspólnej zabawy, śpiewaniu piosenek, zwierzaniu z problemów, dowiadują się ,że uroczystość może się nie odbyć z powodu zaginięcia ołówka. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Dzieci złapały odpowiedzialnego za zamieszanie chochlika, a to zagwarantowało przyjęcie pierwszaków do braci uczniowskiej.

W niezwykle podniosłej atmosferze, pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Później nastąpiła najważniejsza chwila – pasowanie na uczniów. Pani dyrektor, ogromnym ołówkiem, pasowała każde dziecko na ucznia. “Pasuję Cię na ucznia” – mówiła pani dyrektor, dotykając  ołówkiem- jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych.   Miłym akcentem okazały się upominki otrzymane od zaproszonych gości ,za które serdecznie dziękujemy!

Nie obyło się bez słodkiej niespodzianki od rodziców. Następnie była chwila na pamiątkowe zdjęcia grupowe i indywidualne. Pełni wrażeń, w towarzystwie wzruszonych rodziców, udaliśmy się do domów.

tekst i foto: B. Ziółkowska