A co tam… mamy nagrodę!!!

Teatr „A co tam” ,w skład którego wchodzi 17  uczniów od I klasy SP do I klasy gimnazjum, reprezentował nasz powiat podczas Wojewódzkich Konfrontacji Teatralnych organizowanych przez KPCK w Bydgoszczy i OKSiR w Świeciu. W finale zaprezentowanych zostało dziesięć spektakli, wyłonionych po wcześniejszych eliminacjach, przygotowanych przez uczniów szkół podstawowych  i gimnazjalnych.

Teatr „A co tam” wystawił spektakl pt : „Na smyczy”  przygotowany wg scenariusza opiekunki zespołu –Beaty Ziółkowskiej. Młodzi aktorzy świetnie czuli się na deskach świeckiej sceny. Jurorzy ,w skład którego wchodzili: BARBARA ROGALSKA – aktorka Teatru „Baj Pomorski” w Toruniu, BOGNA WOJCIECHOWSKA-BLACHOWSKA – kulturoznawca, animatorka kultury (KPCK w Bydgoszczy),  JERZY ROCHOWIAK – dramaturg, (Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu)  docenili  grę aktorską (grali zespołowo) dobrą dykcję oraz temat przedstawienia, jakże aktualny w dzisiejszych czasach. W krótkich scenach lubiewscy  aktorzy pokazali jak łatwo uzależnić się od telefonu, nie zabrakło dowcipnych epizodów, choć temat fonoholizmu jest bardzo poważny i może dotyczyć każdego. Grupa zdobyła  Główną Nagrodę (pieniężną),którą przeznaczy na warsztaty teatralne(miejmy nadzieję wyjazdowe).Oprócz nagrody zespołowej przyznano również nagrody za kreacje aktorskie, otrzymały je: Amelia Januszewska, Kornelia Ziółkowska i Iza Żelazna (najmłodsza aktorka zespołu-1 klasa).

W skład zespołu wchodzą: Iza Żelazna, Kornelia Ziółkowska, Klaudia Kapka ,Wiktoria Regent, Mateusz Junka, Martyna Jaśtak, Zuzia Kiełpikowska, Oliwia Weyna, Agata Steffan, Dawid Łyczywek, Patrycja Żelazna, Małgosia Prabudzka, Weronika Mrozik, Olga Kurek, Amelia Januszewska, Mateusz Musolf oraz Bartosz Krasoń.

tekst: Beata Ziółkowska
foto: ze strony kpck.pl (Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy)