AKCJA PROFILAKTYCZNA „RAZEM BEZPIECZNIEJ”

Dnia 09.11.2017 r. w Szkole Podstawowej w Lubiewie przeprowadzona została akcja profilaktyczna pod hasłem „Mamo, Tato – Zanim ruszysz – zapnij pasy! Widzisz szkołę, zebrę – zdejmij nogę z gazu! Piłeś – nie jedź! SZANUJ ŻYCIE NASZE!” w ramach realizowanego przez PCPR w Tucholi projektu “Razem Bezpieczniej”. Działanie skierowane zostało do rodziców przewożących swoje pociechy do szkoły. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Tucholi, Posterunku Policji w Cekcynie – sierż. szt. Dariusz Pacek, st. sierż. Karol Leszczyński, mł. asp. Wojciech Galiński, st. sierż. Marcin Gornowicz  w asyście uczniów naszej szkoły – Tomasza Sikorskiego oraz Juliana Neumanna sprawdzali czy rodzice i dzieci mają zapięte pasy oraz czy maluchy są przewożone w fotelikach bezpieczeństwa. Podczas akcji dzieci rozdawały uśmiechnięte buźki, tym rodzicom, którzy zgodnie z przepisami zapinali sobie i swoim pociechom pasy bezpieczeństwa, a maluchy przewozili w fotelikach bezpieczeństwa. Smutne twarzyczki  i kartki z napisem: “MAMO, TATO – ZAPNIJ MI PASY…” otrzymali ci, którzy zapominali o bezpieczeństwie przewożonych w samochodzie dzieci. Następnie funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tucholi oraz Posterunku Policji w Cekcynie spotkali się z uczniami klas O-III przypominając o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Dzieci uczestniczące w pogadankach otrzymały pamiątkowe gadżety, cukierki z rąk Natalii Kameckiej – pracownika PCPR w Tucholi.