Bicie Rekordu Guinnessa w Naszej Szkole

W dniu 6.11.15r. uczniowie klas 0-III Zespołu Szkół w Lubiewie brali udział w akcji bicia Rekordu Guinnessa “Śniadanie Daje Moc”.  Rekord dotyczy największej liczby osób uczestniczących i biorących czynny udział w lekcji przygotowania zdrowego śniadania w wielu lokalizacjach. Podczas realizacji próby bicia Rekordu Guinessa wszystkie zgłoszone szkoły (7254)  realizowały dokładnie ten sam scenariusz, a uczniowie pod czujnym okiem rodziców i nauczycieli, wykonywali dokładnie te same przepisy śniadaniowe. Na stołach zagościły twarożkowe kompozycje, piękne kolorowe kanapki oraz pyszne owocowe szaszłyki. Mali kucharze spisali się znakomicie, dając upust swojej wyobraźni, przygotowując wspaniałe dekoracje. Po posiłku zaproszeni goście mieli okazje zobaczyć uczniów kl. IIb w przedstawieniu “Witaminki dla księżniczki Marcelinki”, które przygotowała Wiesława Pianowska. Koordynatorem akcji była Hanna Gawin.

Całe wydarzenie nadzorowali świadkowie niezależni:

• Michał Skałecki – Wójt Gminy Lubiewo
  • Genowefa Śliwińska – pielęgniarka

oraz Stewardzi:

• Dorota Jaworska – Dyrektor baku BS Koronowo
  • Ewa Kufel – właścicielka restauracji
  • Joanna Baumgart – bibliotekarka

W akcji brało udział  82 uczniów kl. 0-III, dodatkowo uczestnikami byli następujący nauczyciele i rodzice, którzy pełnili rolę opiekunów:

Wiesława Pianowska, Wiesława Gulatowska, Gabriela Mrozik, Beata Ziółkowska, Aleksandra Kołakowska, Daria Pieczka, Karolina Helmin, Grażyna Śliwińska, Grażyna Gruszkowska, Monika Gackowska, Anna Kiljańska, Krystyna Skrzeszewska, Weronika Wilczewska, Gabriela Gaca, Żaneta Gieczyńska,  Anna Kamińska, Marta Pianowska, Aleksandra Weyna, Andżelika Łobocka, Katarzyna Sikorska, Gabriela Pieczka

Wszystkie artykuły spożywcze zostały zakupione przez Radę Rodziców.

W akcji zaangażowani byli również nauczyciele j. angielskiego pracujący w naszej szkole: Monika Kozłowska i Aleksander Kozłowski. Pomagali w tłumaczeniu dokumentów stewardom i świadkom potwierdzających uczestnictwo oraz prawidłowy przebieg zdarzenia.

Cała akcja została sfilmowana przez Romana Chmarę a piękne zdjęcia są autorstwa Karola Kufla. Za ustawienie stołów na sali, sprzątanie po akcji oraz za nagłośnienie odpowiadali: Waldemar Górecki, Mateusz Wolski i Krystyna Fiuk. Wszyscy spisali się znakomicie, teraz cierpliwie czekamy na wyniki komisji Rekordu Guinnessa.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z wydarzenia:

Piszą również o tym media: