Ciekawe spotkanie z funkcjonariuszami Służby Więziennej oraz Straży Marszałkowskiej z ośrodka szkolenia z Zacisza

W dniu 16 października 2019 roku niecodziennymi gośćmi w Zerówce byli funkcjonariusze Straży Marszałkowskiej i OSSW Zacisze. Na spotkanie przybyli również uczniowie klas I, II i III wraz z wychowawcami. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali pani kapitan Anny Kruk – wychowawczyni Aresztu Śledczego w Chojnicach, autorki książki dla dzieci pt. “Co robi służba więzienna”, którą dostaliśmy w prezencie. Opowieściom pani kapitan o pracy funkcjonariusza dzielnie pomagał misiu Zbysiu, który zapoznał się z wszystkimi dziećmi i wychowawczyniami. Dzieci dowiedziały się m.in. tego, że aby zostać funkcjonariuszem trzeba się dobrze uczyć i trzeba być sprawnym fizycznie. Następnie pani Ania przedstawiła następnych gości, pana kapitana Radosława Połoma – kierownika działu szkolenia OSSW w Zaciszu, kaprala Marcina Szyszyckiego – ratownika medycznego, wykładowcy ratownictwa medycznego w OSSW w Zaciszu oraz chorążego Michała Spychalskiego – dowódcę kampani OSSW w Zaciszu. Panowie w ciekawy sposób zapoznali dzieci ze strojem interwencyjnym służby więziennej i uzbrojeniem szkolnym funkcjonariuszy. Odważni mogli przymierzyć części stroju.

Do klasy weszli również

funkcjonariusze Straży Marszałkowskiej w Warszawie, którzy z dużą pasją opowiadali o swojej pracy a następnie zaprezentowali sprzęt i wyposażenie, które towarzyszą im w codziennej pracy.

Na koniec nasi goście opowiadali, jakie były ich wyobrażenia o przyszłości z dzieciństwa. Trzeba przyznać, że należy mieć marzenia i je realizować, bo w większości naszych gości ich marzenia o pracy w służbie się spełniły.