Droga koleżanko i miły kolego – zapamiętaj zasady ruchu drogowego!

Na godzinach wychowawczych każda klasa zapoznaje się z zasadami bezpieczeństwa w drodze do szkoły. Pamiętajcie o wskazówkach, które znajdziecie w otrzymanym planie lekcji. Przypominamy je poniżej:

1. “Jeśli możesz, zawsze idź chodnikiem albo drogą dla pieszych. Na jezdni nie jest bezpiecznie .
  2. Musisz iść jezdnią? Wybieraj lewą stronę drogi – szybciej zobaczysz nadjeżdżające samochody, kierowcy z daleka zauważą Ciebie .
  3. Nawet jak dobrze rozmawia się z kolegą, zawsze maszeruj nie razem tylko gęsiego. Trzymaj się jak najbliżej pobocza!
  4. Gdy nie ma chodnika, możesz iść po drodze rowerowej. Rozglądaj się uważnie, tu rowerzyści mają pierwszeństwo .
  5. Wbieganie na jezdnie to zawsze zły pomysł. Zatrzymaj się zanim przejdziesz przez ulicę.
  6. Jeśli coś zasłania drogę: żywopłot lub zaparkowany samochód, najpierw wyjrzyj przez przeszkody i sprawdź, czy nic nie jedzie.
  7. Odblaski mogą Cię uratować. Z nimi widać Cię z daleka. Noś odblaski. Włóż kamizelkę!”

Dziękujemy za kamizelki, w nich będziemy czuć się bezpieczniej.

Tekst: Marysia Helmin (koło dziennikarskie)

Zdjęcie: klasa IV b