Drzwi Otwarte w szkołach ponadpodstawowych

W piątek 14 kwietnia uczniowie klas VIII wraz z opiekunami Panią Karoliną Helmin oraz Panią Karolina Przybysz gościnnie odwiedzili Zespół Szkół Licealnych i Agrotechnicznych w Tucholi. Wychowankowie zapoznali się z ofertą edukacyjną oraz bazą dydaktyczną, jaką dysponuje szkoła. Następnie udali się do tucholskiego ZSL i T, gdzie uczestniczyli w spotkaniu z doradcą zawodowym Panią D. Zielińską, na którym dowiedzieli się jakie kierunki kształcenia oferuje szkoła oraz o jakich ważnych terminach tegorocznej rekrutacji należy pamiętać. Pod opieką nauczyciela oprowadzającego uczniowie zobaczyli sale lekcyjne, w których realizowane są przedmioty zawodowe. Odwiedzili pracownie specjalistyczne oraz warsztaty Tucholskiego Centrum Edukacji Zawodowej, gdzie młodzież zdobywa kwalifikacje w takich zawodach jak: kucharz, mechanik i elektromechanik pojazdów samochodowych.  Miłym akcentem były spotkania i rozmowy z absolwentami naszej szkoły, których spotkaliśmy podczas spaceru po ZSL i T.