Drzwi Otwarte w tucholskich szkołach ponadpodstawowych

Uczniowie klasy ósmej już wkrótce staną przed ważnym wyborem szkoły ponadpodstawowej i zawodu. W związku z tym we wtorkowe przedpołudnie młodzież wraz z opiekunami: Panią Iwoną Szumińską – Łyczywek wychowawczynią klasy VIII oraz Panią Karoliną Przybysz pedagog szkolną wybrała się do Zespołu Szkół Licealnych i Agrotechnicznych oraz Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Tucholi. Jako pierwszą ze szkół  odwiedzili ZSL i A, gdzie  zostali mile przywitani przez Pana Krzysztofa Nogę w-ce dyrektora ZSL i A, Joannę Regent doradcę zawodowego oraz uczniów, którzy oprowadzili ich po szkole.  Następnie spacerem dotarli do drugiej ze szkół ZSL i T. Młodzież spotkała się z Panią Dorotą Zielińską doradcą zawodowym, poznając ofertę edukacyjną na rok szkolny 20224/2025. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć bazę dydaktyczną obu szkół, zaglądając do klas i pracowni przedmiotowych. Z zainteresowaniem przyglądali się jak odbywa się praktyczna nauka zawodu w Tucholskim Centrum Edukacji Zawodowej.   Wspólny wyjazd wraz z uczniami klasy VIII Szkoły Podstawowej w Bysławiu  był też okazją do wzajemnego poznania się i integracji. Życzymy wszystkim uczniom klas ósmych przemyślanych decyzji edukacyjno – zawodowych.