HUMOR W STYLU „ZEMSTY”

Dnia 9 lutego 2015 roku klasy gimnazjalne, w tym obie pierwsze, miały okazję obejrzeć w kinoteatrze w Świeciu przepiękną sztukę pt.”Zemsta”, która powstała na podstawie dramatu Aleksandra Fredry . Był to również ciekawy wyjazd dla klas trzecich, ponieważ mogły sobie przypomnieć i utrwalić tę lekturę w ramach przygotowania do testów gimnazjalnych, które zbliżają się wielkimi krokami.  Niestety nie wszyscy uczniowie klas trzecich skorzystali z tej niepowtarzalnej okazji.., czyżby mieli już „Zemstę” w „małym paluszku”.Puszcza oczko

Wyjechaliśmy z Lubiewa o godz. 11:00 całkiem sporą grupą pod opieką p. Renaty Szymczak oraz p. Iwony Szumińskiej-Łyczywek. Podróż minęła bardzo szybko. Autobus podwiózł nas prawie pod sam Kinoteatr „Wrzos”. Gdy weszliśmy do środka, jeden z pracowników wskazał nam miejsca. Dosłownie po chwili zabrzmiał gong i przedstawienie rozpoczęło się. Komedia było wspaniała i zabawna. Dało się wyraźnie zauważyć komizm postaci ( w tym strojów), komizm słowa i sytuacji.

Na koniec aktorzy przeprowadzili też krótkie zajęcia z widzami. Prezentowali m. in. różne ćwiczenia foniatryczne, które najczęściej wykonują przed występem. Zdradzili nam kilka aktorskich sekretów… Zaangażowali też widzów do wspólnych ćwiczeń. Niestety nie mogliśmy w nich uczestniczyć do końca, ponieważ musieliśmy już wracać do szkoły. Pośpiesznie udaliśmy się do autokaru.

Podczas jazdy wszyscy dyskutowali na temat przedstawienia. Dało się usłyszeć dużo miłych słów o grze aktorskiej jednej z kobiet, która wcieliła się aż w dwie postacie oraz o mężczyźnie, który grał przezabawnego Papkina. Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości znów wybierzemy się na jakąś sztukę teatralną. Może tym razem do Torunia…?

Aleksandra Kowalska
„Gimnazjalne Igraszki”