I znów nie zawiedli – Miedzyszkolna Liga Szachowa

W sobotę, dn. 2.10.21 szachiści z naszej szkoły uczestniczyli w turnieju Międzyszkolnej Ligi Szachowej 2021/22. W turnieju brało udział 100 najlepszych zawodników z całego województwa. Nasi uczniowie spisali się znakomicie. Każdy z uczestników rozegrał 7 rund z wylosowanymi przez komputer przeciwnikami.  W klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Mateusz Weyna zajmując 16 miejsce, Patryk Nitka 21 miejsce i Arek Kowalski zajmując 35 miejsce na 100 uczestników.  Na każdym turnieju prowadzona jest oddzielna klasyfikacja dla dziewcząt i chłopców w trzech kategoriach wiekowych, za które dzieci otrzymywały puchary za I miejsce oraz medale za II i III miejsce. I tutaj nie zawiodły również dziewczyny.  Pierwsze miejsce i puchar zdobyła Natalia Jaremek w kategorii – młodzież urodzona 2007-2011 dziewcząt. O medal otarła się Patrycja Zwiefka zajmując IV miejsce i Karolina Kołakowska zajmując V miejsce w kategorii dziewcząt urodzonych 2007-2011. Mateusz Weyna w kategorii chłopców urodzonych 2007-2011 zajął 5 miejsce. Najwięcej zawodników było  w grupie 2008-2011 chłopców i tak Patryk Nitka i Arek Kowalski, mimo wysokiego miejsca w klasyfikacji generalnej zajęli w tej grupie odpowiednio 13 i 20 miejsce. Pozostali zawodnicy to Antek Nowacki, Piotr Kowalski i Maksymilian Gackowski spisali się znakomicie, zajmując wysokie miejsca w rankingu. Już myślimy o kolejnych zawodach.
Trzymajcie kciuki za naszych graczy!