II WOJEWÓDZKI PRZEGLĄD INSCENIZACJI TEATRALNYCH „ANTONÓWKA” – III MIEJSCE “EKOSUSZKÓW” ZE SF W SUCHEJ

O zdrowiu na poważnie i na wesoło usłyszeli widzowie podczas II WOJEWÓDZKIEGO PRZEGLĄDU INSCENIZACJI TEATRALNYCH DLA SZKÓŁ  PODSTAWOWYCH  „ANTONÓWKA” . Do tego działania zaprosiła szkoły Agencja Rynku Rolnego w Bydgoszczy.

Udział w tym przeglądzie brały dzieci  ze szkoły w Suchej a także zaproszono do udziału czworo dzieci ze szkoły w Lubiewie, ponieważ regulamin konkursu mówił o udziale dzieci z klas I-VI. Nasza reprezentacja to: Olga Wiśniewska, Zosia Mrozik, Sebastian Andrearczyk – kl.I, Martyna Jaśtak, Kuba Piasek, Bartek Glamowski, Staś Blachnierek – kl.II, Maksymilian Zielazny- kl.III, Martyna Nowacka, Szymon Tymiński – kl. IV i Paulina Zielazna kl. VI. Reżyseria i przygotowanie dzieci Marzena Romanowska , pomoc techniczna  Barbara Lutostańska, duża pomoc  przy wykonaniu dekoracji Amelia Najdowska.

Jury w składzie Panie Agnieszka Jędrzejewska – Stachura, Luiza Kubowicz – Dorosz (współautorki spektakli dla dzieci) oraz Pan Roman Baranowski oraz Szymon Gurbin (współtwórcy międzynarodowych festiwali teatralnych) przyznało

III miejsce Teatrzyk Ekosuszki – ZS w Lubiewie – Szkoła Filialna w Suchej – spektakl „Dobra dieta warzywno – owocowa”

Jury wytypowało również pięć najlepszych kreacji aktorskich. Nagroda powędrowała także do ucznia ze szkoły w Suchej   Stanisława Blachnierka i za rolę gruszki otrzymał on tablet..