„Jak oni ślubują”

31 października 2023r. w Domu Kultury w Lubiewie odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. Podczas uroczystości pierwszaki pokazały, że potrafią pięknie śpiewać, recytować wiersze, grać na instrumentach, tańczyć. Z pomocą pań oraz uczniów z klasy Va przygotowały prawdziwy „talent show” pod tytułem „Jak oni ślubują!”. Zgromadzona publiczność jednogłośnie stwierdziła, że dzieci mogą oficjalnie dołączyć do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Lubiewie.

Pani Dyrektor Jolanta Kowalska dokonała aktu pasowania wielkim, zdobytym przez dzieci kluczem oraz zawiązała klasę 1a oraz klasę 1b. Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz rożki obfitości. Całość uroczystości zakończył przygotowany przez Rodziców słodki poczęstunek.

Wszystkim uczniom klasy pierwszej w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

Marta Szyszka