Kolejne sukcesy naszych szachistów

Uczniowie naszej szkoły chętnie biorą udział w turniejach szachowych, aby sprawdzić swoje umiejętności. Jednym z nich był turniej w Tucholi w dniu 23.09.22r. “Polubić Szachy – Zostań Mistrzem”, w którym brało udział 127 zawodników z powiatu tucholskiego. Naszą szkołę reprezentowało 23 uczestników. W kategorii najlepszych zawodniczek do lat 13 Karolina Kołakowska zdobyła statuetkę za drugie miejsce, a Antek Nowacki był czwarty w kategorii chłopców do lat 13, przegrywając w całym turnieju tylko jedną partię. Pozostali zawodnicy również spisali się znakomicie. Na pochwałę zasługuję Mirek Angelow, Piotr Kowalski, którzy wygrali po cztery partie. Po następne doświadczenia wyruszyliśmy w dniu 5.10.22r. na turniej “Polubić Szachu – Zostań Mistrzem” do Świecia, aby zmierzyć się z zawodnikami powiatu świeckiego. Tym razem zawodników było 119, a nas 22 osoby. Antek Nowacki tradycyjnie otarł się o podium  zajmując czwarte miejsce w kategorii chłopców do lat 13, jednocześnie był najlepszym zawodnikiem reprezentującym naszą szkołę. Wygrał 5 rund na 7 rozegranych i w klasyfikacji ogólnej zajął wysokie 7 miejsce.  Tyle samo wygranych meczy mieli Piotr Kowalski, Karolina Kołakowska i Adrian Mroziński. Warto dodać, że jedyną nagrodę Fair Play turnieju otrzymał zawodnik z naszej szkoły, uczeń klasy II Jacek Gackowski.
Ostatnim turniejem, w którym braliśmy udział był IV Powiatowy Turniej Szachowy w dniu 18.10.22r. w Tucholi. Były to zawody drużynowe. W rywalizacji brali udział uczniowie z ośmiu szkół Powiatu Tucholskiego. Najlepiej poszło uczniom w kategorii klas I-III, gdzie drużyna w składzie: Marcel Gackowski, Rozalia Blachnierek, Marcin Ostrowski, Mikołaj Angelov zajęła drugie miejsce, zdobywając statuetkę, medale i dyplomy. Najlepszy wynik osiągnęła Rozalia Blachnierek zdobywając w klasyfikacji ogólnej uczniów z klas I-III czwarte miejsce.  W kategorii IV-VI zdobywając trzecie miejsce grupa w składzie Karolina Kołakowska, Antek Nowacki, Mirosław Angelov i Maksymilian Gackowski dzielnie walczyła do końca.  Najlepszy wynik z tej grupy osiągnęli Karolina Kołakowska i Antek Nowacki. W kategorii klas VII – VIII naszą szkołę reprezentowali: Maria Helmin, Antoni Blachnierek, Remigiusz Regent, Piotr Kowalski. Grupa zajęła 5 miejsce, a najlepszy wynik uzyskała Maria Helmin, która przegrała tylko jedną rundę. Z niecierpliwością czekamy na następny turniej, który już za jakiś czas. Wszystkim szachistom życzymy dalszych sukcesów!