KORNELIA W FINALE!

11 maja b. r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Gostycynie odbył się Konkurs Recytatorski pt. “Słowo Źródłem Inspiracji”. Jury wysłuchało 66 recytacji w trzech kategoriach wiekowych: dzieci z klas I-III i IV-VI szkół podstawowych oraz młodzież klas VII sp i II oraz III gimnazjum. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: kl. I – Marta Pieczka, kl. II – Adam Oleksiak, kl. III – Aurelia Urban, kl. IV – Zosia Mrozik, Lena Barczyńska, Kornelia Ziółkowska, kl. VII – Agnieszka Pryła, kl. II Gimnazjum – Amelia Januszewska i Weronika Mrozik. Do konkursu swoich uczniów przygotowały: Wiesława Pianowska, Beata Ziółkowska, Wiesława Gulatowska, Małgorzata Puwałowska, Renata Szymczak oraz Iwona Szumińska – Łyczywek. Opiekę podczas konkursu sprawował bibliotekarz – Stefan Ochendal. Po zaprezentowaniu utworów poetyckich Aurelii Urban przyznano wyróżnienie, zaś Kornelia Ziółkowska zdobyła I miejsce za wiersz  Ludwika Jerzego Kerna pt. “Dialog z pluskwą”. Kornelia reprezentować będzie lubiewską szkołę i powiat tucholski w finale wojewódzkim w Bydgoszczy, który odbędzie się 16 czerwca. Trzymajmy kciuki za naszą małą recytatorkę.

tekst i foto: R. Szymczak
foto: W. Gulatowska